Електромобілі в Україні можуть подешевшати – підписано закони про зниження оподаткування

Новости

В Україні почали діяти з 1 січня 2022 року почне працювати низка податкових преференцій щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту. Відповідні закони підписав Президент України Володимир Зеленський.

Йдеться про Закон “Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні” № 1660-ІХ та Закон “Про внесення зміни до пункту 4 розділу ХХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні” № 1661-ІХ, які Верховна Рада ухвалила 15 липня 2021 року.

Мета даних змін – збільшення  частки екологічного транспорту в Україні шляхом підвищення доступності для споживачів та стимулювання розвитку виробництва в нашій країні електричних транспортних засобів, трамвайних вагонів та вагонів метро, транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому або зрідженому метані чи біогазі.

Потенційних покупців електромобілів тут має цікавити тимчасове (1 січня 2026) звільнення від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) транспортних засобів з електродвигунами, що ввозяться в Україну.

Таким чином, електромобілі в Україні можуть суттєво подешевшати. Це стосується як нових авто, так і вживаних, що завозяться до нашої країни.

Також до до 31 грудня 2035 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств, які виробляють зазначені транспортні засоби, а також електродвигуни, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори та зарядні пристрої до них за умови спрямування вивільнених коштів на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи в галузі електричного транспорту, створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, запровадження новітніх технологій.

Закони набирають чинності з 1 січня 2022 року.

За інформацією president.gov.ua

Rate article